Web Sitenize Messenger Butonu Ekleme

Markanız, işletmeniz ya da kendi hizmetleriniz için sosyal medya hesabı oluşturduysanız; potansiyel hedef kitlenizle iletişim kurmanın öneminin farkındasınız demektir. Sosyal medya hesapları, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanın yanı sıra müşterilerinizle iletişim kurmanın iyi bir yolu fakat tek yolu değil.

İnsanlara ne kadar çok olası iletişim imkanı sunarsanız, o kadar çok etkileşim kurarsınız. Bunun için farklı mecraları birleştirmek işiniz için faydalı olacaktır. Sosyal medya hesaplarında yorum ve mesajlar yoluyla iletişim kurmak çok kolay fakat dönüşüm aldığınız yer (satış, form doldurma, mail listesine kayıt olma vs.) web sitenizdir.

Web sitenize Facebook Messenger butonu ekleyerek, satın alma noktasında müşterilerinizin size soru sormasını ve varsa zihinlerindeki ufak tefek pürüzleri gidermesini sağlayabilirsiniz.

Web Sitesine Facebook Messenger Butonu Nasıl Eklenir?

Web sitenize Facebook Messenger Sohbet butonu eklemek çok basit. Bunun için öncelikle Facebook üzerinde bir sayfanız olmalı ki muhtemelen vardır.

Business Messenger’da sayfanıza girip üst menünün sağında “Ayarlar“a ardından da sol sütundaki “Mesajlaşma” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada biraz aşağı inerseniz “Messenger’ı İnternet Sitene Ekle” başlığını ve yanında “Başla” butonunu göreceksiniz.

Bu butona tıkladığınızda size bir kod verilecek ve bu kodu web sitenizde <body> etiketinin altına yapıştıracaksınız. Bu kadar basit.

Bu işlemi yaptıktan sonra web sitenizin altında Messenger düğmesi görünecek. Artık ziyaretçileriniz bu butonu kullanarak da size mesaj gönderebilir.

Siz de gelen mesajları Business Manager üzerinden görebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir