Amazon’da Mağaza Sayfası Oluşturma

Amazon Türkiye’de yeni satış yapmaya başladım. Ürünlerimi yükledim fakat tüm ürünlerimi, derli toplu sergileyebileceğim mağaza sayfası (store) oluşturmayı becerememiştim. Google’da arama yaptığımda çıkan sonuçlar genellikle satış yapmak hakkında bilgiler veriyordu. Bir süre aramaktan vazgeçtim ama geçen hafta tesadüfen çözdüm. Eğer siz de Amazon mağaza sayfasını nasıl oluşturacağınızı bulamadıysanız buyrun.

Çözüm çok basit; reklam vermek… Tabii reklam vermek deyince aklınıza yüksek bütçeler gelmesin. Sembolik olarak 3-5 TL’lik reklam verseniz de olur

https://sellercentral.amazon.com.tr/ adresindeki Amazon satıcı paneline girdiğinizde yukarıda görüldüğü gibi “Stores” sekmesinin üzerine geldiğinizde “mağaza oluştur” gibi bir seçenek göreceksiniz. Mağaza oluştur’u tıkladığınızda sizden Amazon Reklamları ve Stores’a giriş yapmaya yönlendiriyor fakat benim denediğim sırada Stores girişi sürekli hata veriyordu. Ben de reklamlar kısmına giriş yapıp 2-3 TL’lik bir reklam verdim. Sonrasında Stores sekmesi de aktif oldu.

Kendi mağazamı açmamın üzerinden epey zaman geçti, belki şu anda sistem değişmiş olabilir. Amazon’un satıcı paneli arayüzü süreki değişiyor. Yine de aynı sorunu yaşayan birileri varsa belki yardımım dokunabilir diye yazdım.

Kolay gelsin 🙂

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir