amazon varyasyon beden eşleştirme

Amazon’da varyasyonlu ürünlerde beden eşleştirme nasıl yapılır?

Amazon.com.tr’de çocuk giyim ürünleri satmaya başladım. Amazon’u ilk kez kullandığım için eğitimlere ve internette diğer kullanıcıların paylaşımlarına göz attıktan sonra ürün açmaya başladım fakat bir noktada ürünün farklı bedenlerini oluşturdum fakat panelde benim eklediğim her bir bedenin karşısında “beden eşleştirme” (size map) diye bir kısım vardı. Bu bölümdeki seçenekler 32’den başlayıp 42’ye kadar değişiyor. 3-6 Ay bedenin karşılığı bu numaralardan hangisine denk geliyor bilmiyorum. Amazon’un da bu konuda bir bilgilendirmesi yok ya da ben bulamadım. Uzun bir araştırmadan sonra bir forumda bu beden eşleştirme bilgisinin sadece sistem içinde kullanıldığını, müşterilere gösterilen bir veri olmadığnı ve ne seçtiğimizin de bir önemi olmadığını öğrendim. Ayrıca bu beden eşleştirme alanı her giyim ürününde de bulunmuyor. Ben bebek elbisesi listelerken karşıma çıktı ama bebek tulumu listelerken çıkmadı.

Amazon Beden Varyasyonu Eşleştirme
Varyasyon oluşturulduğunda yukarıdaki tablo açılıyor.
Boyut eşleşme seçeneğine tıkladığınızda açılan beden seçenekleri
Burada seçtiğiniz bedenlerin bir önemi yok. Mesela 32’yi iki birden fazla kullanabilirsiniz ya da hepsini aynı yapabilirsiniz.

Kısaca; Amazon’da beden/boyut varyasyonu olan bir giyim ürünü listeliyorsanız, Kendi oluşturduğunuz beden bilgisinin karşısında herhangi bir seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Ben çok uğraştım, umarım başkalarının kolayca çözmesine yardımcı olabilirim.

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir