Twitter’da Deep Link ile Özel Mesaja Nasıl Geçilir?

Twitter hesabını yönettiğiniz markanızın müşterisinden iletişim bilgisi ya da müşteri numarası gibi özel bir bilgi isteyeceğiniz zaman, kısa yoldan özel mesaja nasıl geçersiniz?

Sosyal medya kanalları arasında tüketiciler markalar ile iletişime geçmek için en sık Twitter’ı kullanıyor. Öyle ki, markalar için Twitter hesapları adeta bir müşteri hizmetleri departmanına dönüştü. Tüketiciler her türlü şikayetleri ya da satın almayı düşündükleri bir ürün/hizmet hakkında bilgi almak için ilgili markanın twitter hesabına 7/24 kolayca ulaşabiliyor. Üstelik şirketler için bir sosyal medya ekibinin maliyeti müşteri hizmetleri departmanının maliyetinin neredeyse altıda biri… Sosyal medyayı iyi kullanan markalar için bu büyük bir fırsat. Söz konusu bir müşteri şikayeti olduğunda, belli bir noktadan sonra müşteriden iletişim bilgisi ya da müşteri numarası gibi özel bilgilerin alınması ve bunun için de özel mesaja geçilmesi gerekiyor. Twitter, yeni yayınladığı “derin link” özelliği ile özel mesaja geçişi kolaylaştırıyor. Yapmanız gereken, müşterinizden özel bilgiler istemeniz gerektiğinde, tweetinizin sonuna size özel linki eklemek.

Bu özelliğin aktif olması için takip etmeniz gereken sadece 2 basit adım var:

  1. Hesap Ayarları / Güvenlik ve Gizlilik sekmesine gidip en alttaki “Herhangi bir kimseden Direkt Mesaj al” özelliğini aktive edin.
  2. Hesap Ayarları / Twitter Verilerin sekmesinde “kullanıcı kimliği” numarasını not alın.

Müşterinizin tweetine yanıt verirken, tweetinizin altına şu linki yapıştırın;

https://twitter.com/messages/compose?recipient_id=KullanıcıKimliğiNumarası

Mesajınızın sonuna yukarıdaki linki eklediğinizde, tweetiniz aşağıdaki gibi görünecek;

Peki, derin link, tweetinizden kaç karakter kullanacak? Twitter bu linkleri kısalttığı için derin linkler sadece 22 karakter tutuyor.

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir