Snapchat’te Kendi Geo-Filtrelerinizi Yapabilirsiniz

Dijital kuşağın favori uygulamalarından olan Snapchat’e reklamınızı yapabilmeniz için yeni bir özellik eklendi. Snapchat’in eğlenceli özelliklerinden birisi de çektiğiniz fotoğraflara filtreler eklediğiniz ve lokasyona göre değişen Geofiltre özelliği. Bugüne dek yarım milyon civarında farklı Geofiltre kullanılmış ve bu filtrenin uygulandığı görseller yüz milyonlarca kez görüntülenmiş. Şimdiye kadar şirket tarafından genellikle şehirler ve özel günler için tasarlanan Geofiltre’ler bundan sonra şirketler ve özel etkinlikler için kullanıcılar tarafından da yaratılabilecek. Burada markalar için büyük bir fırsat yatıyor. Özellikle eğlence mekanları, kafeler, restoranlar ya da konser organizasyonlarında insanların ne kadar çok fotoğraf çekip paylaştıklarını düşünürsek, bu filtrelerle yapılacak reklam fırsatları oldukça büyük.

Üstelik markaya ya da etkinliğe özel Geofiltre oluşturmak 3 basit adımla mümkün.

1-Tasarla

Photoshop veya Illustrator gibi bir program ile kendi filtrenizi oluşturun. Bu adımda Snapchat tarafından sunulan şablonlardan da yardım alabilirsiniz. Tasarım 1080x1920px boyutlarında ve transparan png formatında olmalı. Tasarımların Snapchat tarafından kabul edilmesi için telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgiler ya da uyuşturucu gibi ögeler barındırmaması gerekiyor.

2-Konum belirle

Tasarımınızı yükledikten sonra açılacak haritada, Geofiltre’nizin kullanıcılara gösterileceği konumu seçiyorsunuz.

3-Sipariş ver

Tasarımınızı yükleyip gösterileceği konumu da seçtikten sonra siparişinizi onaylıyorsunuz. Snapchat ekibi tarafından incelenen tasarım eğer uygunsa Geofiltre oluşturulup yayına alınıyor.

Geofiltre’nizi 1 saatlik ya da maksimum 30 günlük bir süre için yayınlatabiliyorsunuz. Şimdilik ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanılan Özel Geofiltre’lerin yakın zamanda tüm dünyaya açılması bekleniyor. Bundan sonrası reklam ajanslarının ya da markaların yaratıcılığına kalmış. Özel Geofiltre’lerin fiyatları da 5 dolardan başlıyor.

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir