Çar. Nis 1st, 2020

Muharrem Gürsu

Freelance Reklam Yazarı & Dijital Medya Danışmanı

Nesnelerin İnternetinden Yüzeylerin İnternetine

1 min read
knocki akıllı yüzey

Knocki ile herhangi bir yüzeyi akıllı yüzeye çevirebilirsiniz.

Bigumigu’da okuduğum haber bir reklamcı olarak çok ilgimi çekti. Teksas merkezli bir girişimin ortaya çıkardığı ve Kickstarter’da hedeflediği yatırımı sadece birkaç saatte toplayan, şu an 771.925 dolara ulaşan cihaz, basitçe; kapı, sehpa, duvar gibi yüzeyleri akıllı yüzeylere çeviriyor. Üstelik bunun için herhangi bir tadilat işine de girmiyorsunuz. Haberin detaylarını Bigumigu’dan okuyabilirsiniz.

knocki 2

Knocki akıllı ev sistemleriyle ilişki kurabildiği gibi; Gmail, Spotify, Facebook, Twitter gibi popüler uygulamaları da çalıştırıyor. Proje açıklamalarında hep akıllı ev sistemleriyle uyumundan, bireylerin ev ve ofislerinde hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalarından bahsedilmiş. Ancak bir reklamcı olarak, bu ürünü görür görmez olası reklam uygulamalarını düşünmeye başladım.

Düşünsenize; otobüs bekliyorsunuz ve durakta BiTaksi uygulamasının reklamı var. “Daha fazla beklemek istemiyorsan buraya dokun” gibi bir yazı var. Dokunuyorsunuz ve durağa BiTaksi uygulaması kullanan bir taksi geliyor. Bu en basitinden aklıma gelen bir uygulama. Eminim, cin reklamcılar bundan çok daha iyi fikirler üretecektir. Bu uygulamaları yakın zamanda göreceğimizi tahmin ediyorum. Ne diyelim, teknoloji çok güzel bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir