Google’da Tarafınızı Seçme Zamanı

Dünyada Star Wars hayranları o kadar çok ki kaçınılmaz olarak Google çalışanları arasında da oldukça fazla var. Serinin yedinci filminin yayınlanmasına 1 ay kadar kısa bir süre kalmışken, Google çalışanları da heyecanlanmaya başlamışlar. Google.com/StarWars adresine girdiğinizde sizden gücün karanlık ya da aydınlık tarafını seçmenizi istiyor. Tarafınızı seçtiğinizde Google uygulamalarında küçük sürprizlerle karşılaşacaksınız.

Chrome

Chrome’da yeni sekme açtığınızda yeni filmden karelerle karşılaşıyorsunuz. Her yeni sekmede farklı bir fotoğraf göstermesi çok hoş olmuş.

Gmail

Gmail arka planı da Star Wars teması ile değişiyor.

Google Harita

Özellikle çevrimdışı harita özelliğiyle birlikte seyahat severlerin en büyük yardımcılarından biri haline gelen Google Haritalar’da sağ alttaki küçük X Wing pilotuna tıklarsanız haritanın görünümü değişiyor.

Çeşitli sürprizlerin (easter eggs) ipucunu veren Google’ın sürpriz yumurtalardan bazılarını haritada bir yerlere yerleştirmiş olması muhtemel.

Google Play

Google’ın Android uygulama mağazası Google Play’de Star Wars uygulamasını indirerek mağaza görünümünü değiştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama ile film hakkında bilgiler vs edinebilirsiniz.

Google Takvim

Google takviminizde de filmin ülkemizde ön gösterim ve genel gösterim tarihleri kendiliğinden ekleniyor.

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir