Çar. Nis 1st, 2020

Muharrem Gürsu

Freelance Reklam Yazarı & Dijital Medya Danışmanı

Google’da Tarafınızı Seçme Zamanı

2 min read

Dünyada Star Wars hayranları o kadar çok ki kaçınılmaz olarak Google çalışanları arasında da oldukça fazla var. Serinin yedinci filminin yayınlanmasına 1 ay kadar kısa bir süre kalmışken, Google çalışanları da heyecanlanmaya başlamışlar. Google.com/StarWars adresine girdiğinizde sizden gücün karanlık ya da aydınlık tarafını seçmenizi istiyor. Tarafınızı seçtiğinizde Google uygulamalarında küçük sürprizlerle karşılaşacaksınız.

Chrome

Chrome’da yeni sekme açtığınızda yeni filmden karelerle karşılaşıyorsunuz. Her yeni sekmede farklı bir fotoğraf göstermesi çok hoş olmuş.

[wonderplugin_carousel id=”2″]

 Gmail

gmail

Gmail arka planı da Star Wars teması ile değişiyor.

Google Harita

Özellikle çevrimdışı harita özelliğiyle birlikte seyahat severlerin en büyük yardımcılarından biri haline gelen Google Haritalar’da sağ alttaki küçük X Wing pilotuna tıklarsanız haritanın görünümü değişiyor.

google-harita

Çeşitli sürprizlerin (easter eggs) ipucunu veren Google’ın sürpriz yumurtalardan bazılarını haritada bir yerlere yerleştirmiş olması muhtemel.

Google Play

Google’ın Android uygulama mağazası Google Play’de Star Wars uygulamasını indirerek mağaza görünümünü değiştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama ile film hakkında bilgiler vs edinebilirsiniz.

google-play

Google Takvim

Google takviminizde de filmin ülkemizde ön gösterim ve genel gösterim tarihleri kendiliğinden ekleniyor.

google-takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir