Google Alışveriş Sonuçları’na Yeni Özellik

Çevrimiçi alışverişin geleneksel alışverişe oranı gittikçe yükselirken, markalar web sitelerinin ve ürünlerinin Google arama sonuçlarında görüntülenmesi için oldukça fazla çaba sarfediyor. Tabii aynı çaba Google için de geçerli. Google mobil aramalardaki alışveriş sonuçlarının görünümünde değişikliğe gidiyor.

Kullanıcıların aradıkları ürüne daha kolay ulaşması için sürekli bir iyileştirme ve geliştirme çabasında olan Google, şimdi kullanıcıların aradıkları ürünün benzerlerini ve farklı mağazalardan en uygun fiyatlısını bulabilmeleri için arama sonuçlarında bir takım değişiklikler yapıyor.

Google bu özellikten tüm satıcıların faydalanabilmesi için, bu arama sonuçlarında göstermek için herhangi bir ücret talep etmiyor. Google Merchant Center ile bir katalog oluşturmuş ve ürünlerini yüklemiş olan satıcılar, otomatik olarak bu gösterimlere dahil ediliyor. Şimdilik giyim ve aksesuar ürünleri gösteriliyor ama Google’ın amacı tüm ürün kategorilerini bu şekilde göstermek.

Belki perakendeciler benzer ürün sattıkları rakip mağazalarla bu kadar kolay karşılaştırma özelliğinden pek memnun olmayabilir. Zira, bu değişikliğin amacı tüketicinin aradığı ürünü en uygun fiyata bulabilmesi. Ama bu durumdan şikayet etmek yerine daha iyi müşteri hizmetleri, daha iyi müşteri deneyimi ve daha mutlu müşteriler yaratmaya odaklanabilirler. Ne dersiniz 🙂

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngilizce yapılan aramalarla sınırlı olan bu özelliğin yakın zamanda tüm dünyaya yayılacağı kesin.

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir