Twitter’da İstemediğiniz Mentionları Gizleyebilirsiniz

Twitter’ın yeni özelliğiyle, artık kendi tweet’lerinize gelen yanıtlar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaksınız. Örneğin; yazdığınız bir tweet’e gelen yanıtlar arasında konuyla alakasız ya da hoşunuza gitmeyen bir yanıt olabilir. Bu yanıtı silmek ya da kullanıcıyı engellemek istemiyorsanız fakat konuşmanın akışını bozduğunu düşünüyorsanız gizleyebilirsiniz.

Size yanıt olarak yazılan bir tweet’in sağ üst köşesindeki oku tıklarsanız açılan menüde yanıtı gizle seçeneğini göreceksiniz. Bu şekilde gizlenen yanıtlar aslında tamamen görünmez olmuyor. Başka bir kullanıcı sizin tweet’inize baktığında bazı yanıtların gizlendiğini bildiren gri bir kutu görüyor. İsterse gizlenen yanıtları görebiliyor.

Bu özellik test aşamasından sonra tüm dünyada kullanıma açıldı fakat Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, halen daha tweet gizleme özelliğinin nasıl kullanıldığına dair veriler ve kullanıcıların geri bildirimleri göz önüne alınarak, özelliğin daha da iyileştirilmesi mümkün. 

Cevapları gizlemek şu şekilde yapılıyor:

twitter hidden replies

Gizlenmiş bir yanıt, diğer kullanıcılar tarafından şöyle görünüyor:

twitter hidden replies

İlerleyen zamanlarda kullanıcı yorumlarına ve kullanım istatistiklerine göre, bu sistemde başka değişiklikler de olması mümkün görünüyor.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir