google duo görüntülü konuşma

Görüntülü konuşmada yeni uygulama; Google DUO

Kesintisiz görüntülü konuşma yapmak isteyenler için…

Yıllardır akıllı telefon kullanıyoruz. Özellikle 3G ile birlikte tüm telekomünikasyon reklamlarında görüntülü görüşme yapan mutlu insanları izliyoruz. Peki, bugüne kadar görüntülü konuşmayı kaç kez kullandık?

Muhtemelen birkaç kez… Bunun en büyük sebebi, sanırım görüntülü konuşmaya imkan veren uygulamaların biraz karışık olması ya da görüşmeyi yapan iki tarafın cihazlarının birbiriyle uyuşmaması olabilir. Bir de evinizin ofisinizin dışına çıktığınızda bağlantı hızının düşmesi bir diğer gerekçe olabilir.

Bu sıkıntıları gidermek için Google yeni bir görüntülü konuşma uygulaması olan DUO’yu üretti. Google Play’de arama yaparsanız şu an indirilebilir olmadığını göreceksiniz. Ancak ön kayıt yapabilir ve kullanılabilir oluğunda bir bildirim alabilirsiniz. Google’a göre bu uygulama hem sade arayüzü ile pratik bir kullanım sunuyor hem de düşük bağlantı hızında bile görüşmeye devam ediyor. Bir önemli özelliği daha var; görüntülü konuşmaya evinizde başlayıp, görüşme esnasında dışarı çıkarsanız wireless’tan mobil dataya görüşme kesilmeden otomatik olarak geçiyor.

Bir de tık tık (Knock Knock) özelliği var. Bu özellik sayesinde birinden görüntülü konuşma daveti aldığınızda, daveti kabul etmeden önce videoyu görebiliyorsunuz. Aşağıdaki videoda Google DUO’nun kullanım şeklini görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir