Çar. Nis 1st, 2020

Muharrem Gürsu

Freelance Reklam Yazarı & Dijital Medya Danışmanı

Google Primer İle Tanışın

1 min read

Google’ın uygulamalarıyla ilgilenen biriyseniz Gmail’in yanı sıra Drive, Keep, Docs gibi uygulamalarını da kullanıyorsunuzdur. Ya da en azından bir kez denemişsinizdir.  Peki, Primer’i duydunuz mu?

Bu yazıda sizlere Google’ın henüz pilot aşamasında olan Primer uygulamasından bahsedeceğim. Uygulama basitçe, akıllı telefonunuzu kullanarak maksimum 5er dakikalık dersleri okumanızı sağlıyor. Şimdilik reklamcılık, içerik, ölçümleme ve strateji başlıklı 4 ana kategori yer alıyor.

primer-ders-kategorileri
Primer Ders Kategorileri

Seçtiğiniz dersin içeriği kartlar şeklinde telefonunuzda açılıyor. Uygulamanın en büyük avantajı, seçtiğiniz dersleri çevrimdışıyken bile okuyabilmeniz. Her ders içinde ufak testler bulunuyor.

Her kartın altındaki pin tuşu sayesinde daha sonra hatırlamak isteyebileceğiniz kartları kısayol olarak ekleyebiliyorsunuz.

primer ders kartı
Primer Ders Kartı

Uygulama şimdilik sadece İngilizce. Ancak anlatımı basit olduğu için İngilizce bilginiz çok ileri seviyede olmasa da anlayabiliyorsunuz. Eğer çevrimiçi derslerden hoşlanıyorsanız ve yolda, kafede ya da bir şeyi beklerken fazla vaktinizi almayacak ipuçları okumak isterseniz Primer uygulamasını deneyin. Android için ve iOS için linklere tıklayın.

Sizin de kullandığınız ve memnun kaldığınız benzer uygulamalar varsa yorumlara yazın, bilginizi bizimle paylaşın. Bilgi mutluluk gibidir; paylaştıkça çoğalır 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir